Pilates a Piłka Nożna

Piłka nożna to gra, która nie pozostawia obojętnym miliony ludzi. Jaki chłopak nie grał w piłkę nożną? W tej grze jest wszystko, żeby “zachorować” na nią na zawsze. Kibicowanie jest stosunkowo bezpiecznie dla zdrowia, kiedy jednak zachwycamy się piłką nożną gracza, należy pamiętać o potencjalnym niebezpieczeństwie otrzymania urazów. Oczywiście to nie czyni piłkę nożną mniej atrakcyjną dla tego, kto na nią “zachorował”. Tyko czemu nie zatroszczyć się o to, żeby zadowolenie czy ulubiona praca nie miała negatywnych skutków. Tym bardziej, że to jest takie proste. Piłkarze coraz częściej włączają Pilates do swoich programów treningowych, na przykład Cristiano Ronaldo, Diego Costa, David Beckham czy Robin Van Persie.

W jaki sposób Pilates może pomóc w grze w piłkę nożną?

Równoważenie Ciała

Podobnie jak w przypadku większości programów treningowych specyficznych dla sportu, piłkarze wykorzystają (lub dokładniej nadużywają) te same grupy mięśni podczas rutyny treningowej. Ponieważ Pilates jest tak skutecznym treningiem całego ciała, jest to świetny sposób na przywrócenie równowagi ciała, zmniejszenie stresu z nadmiernie obciążonych mięśni i zwiększenie aktywności mięśni, które są niewykorzystywane podczas treningu.

Więcej Mocy Nawet, Gdy Tracisz Równowagę

Zwiększona stabilność rdzenia ciała jest jedną z kluczowych zalet metody Pilates. Jeśli mijasz lub strzelasz pod presją, dodatkowa stabilność bioder i rdzenia, którą rozwija Pilates, może pozwolić Ci na generowanie mocy, nawet gdy stracisz równowagę.

Elastyczność

Piłkarze nie są znani ze swojej elastyczności. Jest to powszechna cecha w sporcie, która obejmuje krótkie interwały wybuchowej prędkości i / lub mocy, które mięśnie skracają, tracą elastyczność i usztywniają – ograniczając ich moc i skuteczność oraz zwiększając ryzyko kontuzji. Pracując zarówno nad długością, jak i siłą mięśni, Pilates jest świetnym sposobem, aby to zrównoważyć.

Bądź Nieprzewidywalny

Jeśli wolisz uderzyć piłkę konkretną nogą , może to doprowadzić do dominacji po jednej stronie ciała. Może to nie tylko prowadzić do zwiększonego ryzyka kontuzji, ale także czyni gracza bardziej przewidywalnym. W piłce nożnej uwaga koncentruje się na ruchach jednostronnych, Pilates jest świetnym sposobem na wyrównywanie wszelkich nierównowag, generowanie większej mocy przez słabszą nogę i możliwość być nieprzewidywalnym.

Piłka Nożna Jest Nie Tylko o Prostych Liniach

Piłka nożna obejmuje szeroki zakres ruchów – wśród nich nagłe ruszanie i zatrzymywanie, skręcanie i obracanie, zmiana kierunku, skoki, rozciąganie i ślizganie. Ponieważ Pilates pracuje nad ciałem przez wszystkie trzy płaszczyzny i osie ruchu przez większość ćwiczeń, wszystkie korzyści można funkcjonalnie przenieść na ruch na boisku. (Dla porównania, tradycyjny trening na siłowni zazwyczaj obejmuje ruchy w jednym kierunku – przysiady, ćwiczenia abs lub ćwiczenia na rowerze.)

Ulepszona Wspólna Stabilność

Wielokierunkowy charakter tego sportu oznacza, że ciało piłkarza musi bezpiecznie absorbować uderzenia poprzez szereg ruchów i kierunków. Poprawiając zakres ruchowy ciała i wzmacniając mięśnie wspierające wokół stawów (kolana, kostki i biodra), Pilates może uchronić Cię przed kontuzjami, szczególnie w późniejszych etapach gry, gdy zmęczenie się włączyło, mięśnie są męczące, technika cierpi i istnieje większe ryzyko dla stawów i więzadeł.

Ważność Pośladków

Każdy, kto ćwiczy Pilates, powie ci, jaki to świetny trening dla pośladków, które służą nie tylko do siedzenia. Twoje mięśnie pośladków są niezbędne do zmniejszenia urazów pachwiny, kolana i ścięgna podkolanowego, a także do generowania siły podczas biegania lub skakania, stabilności podczas stania na jednej nodze i umiejętnego trenowania piłki.

Aktywna Regeneracja

Dla każdego, kogo program obejmuje częste treningi z dużą prędkością / intensywnością, ważne jest, aby zapewnić aktywną regenerację siły. Trening o mniejszym wpływie i mniejszej intensywności, taki jak Pilates, pozwala zwrócić większą uwagę na technikę, formę i postawę, pomagają ciału szybciej zregenerować się i zmniejszają ryzyko kontuzji.

Nie Możesz Grać, Jeżeli Masz Kontuzje

Piłka nożna może powodować różnego rodzaju nieprzyjemne urazy i uszkodzenia – od skręconych kostek po zerwane więzadła krzyżowe. Pilates jest znany jako jeden z najlepszych treningów prehabilitacyjnych (ćwiczeń profilaktycznych). To świetny sposób na uniknięcie kontuzji przez długi sezon. Jest to również świetny sposób na poprawę szybkości i jakości powrotu do zdrowia po kontuzjach, których nie można uniknąć.

Wyobraź sobie, że Twoje ciało, które ciągle doskonali się jak piłkarska maszyna na granicy (i za jego granicami!) jego funkcjonalnych możliwości, nagle zyskuje dodatkową siłę, potencjał, który możesz skierować na doskonalenie techniki bez szkody dla zdrowia.

Brzmi fantastycznie! Lecz aby uzyskać obiecany potencjał, będziesz musiał regularnie, cierpliwie i świadomie ćwiczyć Pilates. Im więcej czasu zainwestujesz w Pilates, tym mniej czasu i wysiłku potrzebuje Twoje ciało, aby zregenerować po treningu piłkarskim, nie mówiąc już o wyzdrowieniu po kontuzjach, których liczba znacznie się zmniejszy.